امروز: پنجشنبه 1397/07/26

چگونه ماندگاری رایحه‌ی عطرتان را افزایش دهید؟

چگونه ماندگاری رایحه‌ی عطرتان را افزایش دهید؟


هر رایحه‌، مشخصه‌ی منحصر به فرد و بی‌مانند شخصیت شماست. برای اینکه این رایحه را ماندگارتر کنید چند پیشنهاد ساده در زیر مطرح شده است.


عطر را به نواحی گرم بدن خود بپاشید:

رایحه‌ی عطر با گرمای پوست برانگیخته می‌شود. بهترین نواحی پوست از این حیث گردن، بین سینه ها، نواحی که رگ‌ها به سطح پوست نزدیکتر هستند، مانند قسمت نبض مچ دست دست و گردن، قسمت داخلی آرنج، پشت زانو یا پشت گوش هستند. موهای تازه شسته شده رایحه‌ی عطر را تا یک هفته‌ هم می‌توانند نگاه دارند. از آنجا که اسانس های عطری به شدت فرّار هستند، در برخور با هوا از سطح پوست می‌گریزند، لذا بهتر است عطر را در اطراف کمر و میان تنه‌ی خود اسپری کنید.

لایه‌های متوالی عطر را به صورت های مختلف بکار ببرید:

برای مثال، با ژل شوینده‌ی معطر استحمام کنید، بعد از دئودورانت استفاده کنید، سپس  یک عطر پایه غلیظ را بکار ببرید، و بعد از سی دقیقه برای تقویت و دوام ماندگاری اثر عطر کمی آب اضافه کنید. همچنین، یک لوسیون بدن بی بو تهیه نمایید و سه یا چهار قطره از عطر مورد علاقه‌ی خود را به آن اضافه کنید. به این طریق هم می‌توانید از لایه‌های عطری که قبلا بکار برده‌اید مراقبت نمایید.


دهانه‌ی اسپری را در فاصله‌ی دست کم ده تا پانزده سانتی متری از بدن خود نگاه دارید:

برای اینکه بهترین استفاده را از عطر خود ببرید، توصیه می‌کنیم عطر را در فاصله ی ده تا پانزده سانتی متری از محلی که می‌خواهید به آن عطر بزنید، نگاه دارید و سپس شروع به اسپری کردن آن نمایید.    


در مصرف عطر اسراف نکنید!

با این حال، مراقب باشید در مصرف عطر زیاده روی نکنید. چنانکه می‌دانید ما به راحتی به بوی عطر خود عادت می‌کنیم و در نتیجه گاهی برای آنکه بتوانیم رایحه‌ی عطرمان را به خوبی استشمام کنیم، بیش از حد معمول از عطرها استفاده می‌کنیم و این می‌تواند برای دیگران آزار دهنده باشد.


مقالات مرتبط:


چگونه عطرها ما را تحت تاثیر خود قرار می دهند؟

نکاتی برای تشخیص عطرهای تقلبی از عطرهای اوریجینال

نیروی پنهان عطرها(1): تاثیر عطرها در بازیابی خاطرات و انگیزش عواطف ما

نیروی پنهان عطرها(2): رابطه متقابل عطرها، ذهن و بدن

تأثیر عطرها و رایحه ها بر روح و روان انسان ها

جایگاه و نقش عطر در فرهنگ ایرانیان

انواع عطرها و رایحه ها

 

تاریخ درج: 1393/09/09
جستجوی محصول

جستجوی محصول بر اساس

برنـــــد:
نام عطــر:
رایحه اصلی:
رایحه فرعی:
جنسیت: