امروز: سه شنبه 1397/07/03

گل فریزیا

گل فریزیا

گل فریزیا، گونه ای است که گرچه از لحاظ با ظاهری با زنبق ها متفاوت اند، اما خصوصیات مشرک این دو گونه باعث شده تا فریزیا را از خانواده زنبق ها به شمار آورند. گلبرگ های فریزیا، به رنگ های قرمز، طلایی و سفید هستند و برگهای آن سبزآبی می باشند.

بهترین گونه این گیاه فریزیا رفرکتا نام دارد که شکوفه های زرد آن که زینت بخش باغ هاست و بوی دلچسب و قوی آن پروانه ها و پرندگان را به خود جذب می کند.

 گل فریزیا بسیار خوش بو و عطر آن فرح بخش و تازه است که تا فاصله ی دوری به مشام می رسد. معمولا فریزیا در صنعت عطرسازی با نت های گلی شفاف دیگری همچون مگنولیا، سیکلامن (یا نگون ساز) و زنبق کوهی ترکیب می شود.

فریزیا در صنعت عطرسازی:

گرچه نوعی روغن فریزیا را می توان از خود گل استخراج کرد، تمامی نت های فریزیا در عطرسازی ترکیبی هستند. ترکیب فریزیا معمولا شامل مقادیر قابل توجهی لینالول (عنصر غالب بیش از نیمی از گونه های فریزیا)، ترکیب یاسمین و نت های سبز می باشد. شاید جالب توجه ترین نکته در مورد فریزیاها، این است که تا هنگامی که زنده اند ویژگی یونون دارند اما به محض اینکه بریده می شوند، این خاصیت را از دست می دهند.

از گل فریزیا اغلب برای بهبود رایحه عطرها استفاده می شود و کمتر عطر آن به عنوان رایحه غالب در عطرها انتخاب می شود. اما در تاریخ صنعت عطرسازی گاها از این رایحه به عنوان رایحه اصلی نیز بهره گرفته شده است.

تاریخ درج: 1393/07/30
جستجوی محصول

جستجوی محصول بر اساس

برنـــــد:
نام عطــر:
رایحه اصلی:
رایحه فرعی:
جنسیت: